Finał XXI Konkursu Wiedzy Technicznej

07.04.2017 - 10:30 aktualizacja 07.04.2017 - 10:30
Redakcja: admin

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień finalistom XXI Konkursu Wiedzy Technicznej odbędzie się w piątek 7 kwietnia 2017 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Konkurs organizowany przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Agencją Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu ma na celu promowanie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozbudzanie w nich zainteresowań otaczającym nas światem.

Patronami konkursu są: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prezydenci: Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza i Będzina – Łukasz Komoniewski. Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu jest sosnowiecka Agencja Rozwoju Lokalnego, która ufundowała nagrodę dla zwycięzcy konkursu. Przedsięwzięcie wspiera również uczelniana organizacja Związku Nauczycielstwa Polskiego działająca przy Uniwersytecie Śląskim.

Konkurs Wiedzy Technicznej stanowi możliwość dotarcia do uczniów stojących przed wyborem przyszłego kierunku studiów i zapoznania ich z bogatą ofertą edukacyjną Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz innych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. Przedsięwzięcie, organizowane dla uczniów szkół ogólnokształcących i techniczno-zawodowych, przebiega w dwóch etapach: pierwszy odbywa się na terenie szkół i ma za zadanie wyłonienie trzyosobowej reprezentacji, która na kolejnym etapie rozwiązuje zadania konkursowe. Uczestnicy muszą udzielić odpowiedzi na 40 zagadnień obowiązkowych, a także odpowiedzieć na 10 pytań z 20 zagadnień fakultatywnych. Ta część konkursu odbywa się na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach.

Lista laureatów konkursu ogłoszona zostanie podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień.