„Grupy wsparcia i rozwoju osobistego” – spotkania dla studentów i studentek

14.06.2022 - 10:32 aktualizacja 14.06.2022 - 10:32
Redakcja: AJS

Rzecznik praw studenta i doktoranta dr hab. Agnieszka Bielska-Brodziak, prof. UŚ zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Grupy wsparcia i rozwoju osobistego”.

Celem inicjatywy jest ułatwienie wglądu we własne przeżycia i uruchamianie procesów zmian wewnętrznych sprzyjających lepszemu rozumieniu siebie. Praca w grupie daje też możliwość lepszego oglądu własnych potrzeby, zasobów i ograniczeń. Pozwala nabyć umiejętności komunikacyjne: uważnego słuchania i jasnego wypowiadania własnych opinii. Ważnym aspektem uczestnictwa w spotkaniach jest również wzrost świadomości własnego stanu psychicznego, możliwość poradzenia sobie z trudnościami oraz rozwinięcie zdolności do wczuwania się w przeżycia innych.

Grupa odbędzie 8 spotkań prowadzonych przez terapeutki nurtu Gestalt. Spotkania są bezpłatne i będą realizowane od 20 września do połowy listopada 2022 roku, co tydzień we wtorki w godz. 15.00–18.00 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach (ul Bankowa 11b, pokój 2.42).

Liczba miejsc jest ograniczona, podczas naboru istotna jest deklaracja udziału we wszystkich spotkaniach. Rekrutacja trwa do 15 lipca 2022 roku. Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza rekrutacyjnego.

Grupa osób siedzących przy biurku, jedna z osób objaśnia coś pozostałym uczestnikom
Zdjęcie autorstwa fauxels z Pexels