I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny MusicAlive Online

26.06.2020 - 09:07 aktualizacja 26.06.2020 - 11:16
Redakcja: OO
Tagi: muzyka

World Piano Teachers Association Poland oraz Instytut Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizują I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny MusicAlive Online, skierowany do pianistów wszystkich narodowości do 25 roku życia. Konkurs przeprowadzony zostanie w pięciu kategoriach wiekowych, a uczestników oceniać będzie międzynarodowe jury. Wybór laureatów dokonany zostanie na podstawie przesłanych linków do nagrań wideo.

W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne ufundowane przez Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, stypendia na udział w Lunigiana International Music Festival, a także kursy mistrzowskie, koncerty i wykłady w ramach planowanego na przyszły rok I Międzynarodowego Sympozjum Pianistyki i Edukacji Muzycznej, organizowanego przez World Piano Teachers Association Poland oraz Instytut Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2020 roku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: us.edu.pl/instytut/ismuz.

plakat: I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny MusicAlive Online