II edycja konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego

10.02.2016 - 10:07 aktualizacja 10.02.2016 - 10:07
Redakcja: admin

Do 15 kwietnia 2016 roku można aplikować w II edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych. Konkurs przeprowadzi kapituła, w składzie której znalazł się prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek z Katedry Literatury Porównawczej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (rektor UŚ w latach 1996−2002).

Do konkursu może zostać zgłoszona praca spełniająca łącznie następujące wymagania:

• została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym,
  • została opublikowana w 2015 roku i jest to jej pierwsze wydanie,
  • jest pracą z zakresu nauk humanistycznych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym kapituła wybierze maksymalnie pięć prac, w drugim – zostaną przeprowadzone rozmowy z autorami i kapituła podejmie decyzję w sprawie przyznania Nagrody.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl.