II miejsce za pracę pt. „Przestrzeń klasy integracyjnej” dla dr Anny Wojtas-Rduch

19.12.2023 - 09:32 aktualizacja 21.12.2023 - 10:01
Redakcja: K.S

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku ogłosił XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi” na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem była niepełnosprawność w wymiarze społecznym, zawodowym lub zdrowotnym.

Dr Anna Wojtas-Rduch, pracowniczka Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, zajęła II miejsce za pracę pt. „Przestrzeń klasy integracyjnej”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zenona Gajdzicy oraz promotor pomocniczej dr Magdaleny Bełzy-Gajdzicy.

Praca obejmuje etap edukacji wczesnoszkolnej, niemniej jednak sformułowane propozycje mogą zostać wykorzystane także w klasach wyższych.

Problematyka przestrzeni w konstruowaniu optymalnego środowiska kształcenia uczniów klas integracyjnych należy do wątków pomijanych w badaniach pedagogicznych. Tymczasem ulokowanie uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (w tym szczególnie z niepełnosprawnościami) w przestrzeni sali lekcyjnej odgrywa ważną rolę w kreowaniu edukacji wysokiej jakości dla wszystkich uczniów.

Ważnym motywem podjęcia tego tematu była również potrzeba skonstruowania praktycznych rozwiązań metodycznych obrazujących możliwe układy przestrzenne sali lekcyjnej w kształceniu integracyjnym warunkowane różnymi zmiennymi.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie wydarzenia.

Pełna lista laureatów i wyników znajduje się pod adresem: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/lista-laureatow-i-wyroznionych-w-xix-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-otwarte-drzwi-na-najlepsz/.

zawinięty w czerwoną kokardę dyplom leży na otwartej książce