Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

IV Dni Energii Miasta Katowice „Black to Green”

06.09.2018 - 14:06 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Wykłady oraz debaty, warsztaty, konkursy i pokazy to tylko część programu przygotowanego w ramach Dni Energii Miasta Katowice, zaplanowanych 21 i 22 września 2018 roku. Wydarzenie, organizowane przez Miasto Katowice wraz z partnerami, w gronie których znajduje się Uniwersytet Śląski, adresowane jest do osób w każdym wieku.

Pierwszy dzień – edukacyjno-szkoleniowy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a jego harmonogram obejmuje część konferencyjną skierowaną do przedstawicieli samorządów lokalnych, uczelni, instytutów i przedsiębiorstw, a także część przeznaczoną dla uczniów katowickich szkół. Prelegentami będą m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, w tym Śląskiego Centrum Wody. Uczestnicy spotkań konferencyjnych wezmą udział m.in. w debacie dotyczącej transformacji „Black to Green in progress”, panelu poświęconym zmianom klimatu, jak również dyskusji, czy niskoemisyjne miasta są gotowe na zmiany klimatu. Młodzieży szkolnej tematykę związaną ze zmianami klimatu oraz szczytem klimatycznym przybliżą przedstawiciele szkół wyższych, uczniowie z kolei zaprezentują pomysły, co mogą zrobić dla klimatu.

Dzień drugi to impreza otwarta dla mieszkańców oraz zaproszonych gości. Wydarzenie przebiegające pod hasłem „Black to Green” odbędzie się na katowickim rynku. Uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji edukacyjnych i artystycznych, będą zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi, pokazy dotyczące energii, pokazy filmów, spotkania z ekspertami oraz bezpłatne wycieczki.

W pawilonie edukacyjnym „Przestrzeń dla klimatu” od godz. 12.20 do 15.40 będzie można wysłuchać wykładów na temat ekologii, ochrony klimatu i adaptacji. Prelegenci to przedstawiciele: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Nadleśnictwa Katowice, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Polskiej Izby Ekologii, Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii oraz Głównego Instytutu Górnictwa.

Na scenie głównej Maciej Orłoś będzie rozmawiał z dr Katarzyną Michniowską na tematy ekologiczne, odbędzie się pokaz magii z elementami wiedzy o segregacji odpadów oraz koncerty.

Z tymczasowego przystanku na ul. Młyńskiej 4 można będzie pojechać na wycieczkę do: oczyszczalni ścieków Gigablok, Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum czy Zakładu Wytwarzania Tauron Ciepło Katowice.

Ikona PDF Program konferencji dla przedstawcieli samorządów, uczelni, instytutów i przedsiębiorstw (395 kB)

Ikona PDF Program konferencji dla szkół (227 kB)

Szczegółowe informacje: www.katowice.eu oraz www.katowice.energiaisrodowisko.pl.

Plakat promujący wydarzenie

 

return to top