Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

IX Chorzowski Festiwal Nauki

27.03.2017 - 09:08, aktualizacja 27.03.2017 - 09:08
Redakcja: admin

„Rewolucje i przełomy w nauce i nie tylko” to temat przewodni tegorocznej edycji Chorzowskiego Festiwalu Nauki, którego celem jest popularyzacja nauki, promocja najważniejszych osiągnięć technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań kulturą, sztuką i nauką.

Trwający przez tydzień festiwal odbywać będzie się od 27 do 31 marca 2017 roku. Uczestników gościć będzie między innymi Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, w którym wydarzenie zostanie zainaugurowane. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w otwarciu IX Chorzowskiego Festiwalu Nauki udział weźmie prorektor ds. finansów i rozwoju dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski. Wykład inauguracyjny pt. „Dokąd sięga ludzki wzrok – możliwości poznawcze świata w skali nano” wygłosi dr Tomasz Goryczka, kierownik Zakładu Badań Strukturalnych UŚ.

W ramach festiwalu odbędą się m.in. warsztaty dziennikarskie, matematyczne, chemiczne, muzyczne, pokaz urządzeń i modeli skonstruowanych przez uczniów chorzowskich szkół, zajęcia w Parku Śląskim oraz szereg innych spotkań z różnymi dziedzinami nauki. Bogaty program ma pokazać uczestnikom jak wiedza zmienia świat.

Festiwal organizowany jest przez Miasto Chorzów przy współpracy z ośrodkami akademickimi oraz środowiskami pozauczelnianymi. Współorganizatorem jest Uniwersytet Śląski.

Program spotkań oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.festiwalnauki.chorzow.eu

return to top