„Katowicki Diament Edukacyjny” – nagroda prezydenta Katowic i rektora UŚ

17.10.2023 - 15:31 aktualizacja 17.10.2023 - 15:31
Redakcja: OO

Trwa nabór zgłoszeń do nagrody prezydenta Katowic i rektora Uniwersytetu Śląskiego „Katowicki Diament Edukacyjny”. Celem jest uhonorowanie najlepszych uczennic i uczniów katowickich szkół, wspieranie ich rozwoju, motywowanie do rozwijania pasji oraz promowanie talentów i osiągnięć młodych osób.

Konkurs skierowany jest do uczennic i uczniów mieszkających na terenie Katowic, uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych zlokalizowanych w tym mieście.

Nagrody przyznawane są w różnych kategoriach obejmujących: nauki humanistyczne i języki obce, nauki ścisłe i przyrodnicze, przedsiębiorczość, kompetencje społeczne i obywatelskie, edukację regionalną, kulturę i sztukę oraz sport.

Przewidziane są nagrody pieniężne I stopnia: 5560 zł brutto, II stopnia: 3340 zł brutto, III stopnia: 2000 zł brutto oraz możliwość udziału w programie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Młodzieży, kursach maturalnych i programie tutoringowym.

Wniosek o przyznanie nagrody należy złożyć do dyrekcji szkoły, do której kandydat uczęszczał w roku szkolnym 2022/2023. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października 2023 roku. Wniosek może być złożony przez ucznia, rodzica/opiekuna prawnego, samorząd uczniowski, radę pedagogiczną, radę rodziców, dyrektora szkoły lub placówki wychowania pozaszkolnego.

W przypadku pytań w sprawie konkursu można kontaktować się z Anną Rosenbaum (tel. 32 705 41 62, e-mail: anna.rosenbaum@katowice.eu) lub Magdaleną Floriańską (tel. 32 705 41 61, e-mail: magdalena.florianska@katowice.eu).

Załączniki:

grupa młodzieży siedzi wokół stołu z notatnikami