Kolejne spotkanie z cyklu „Papier bije piksele…”

27.01.2016 - 12:08 aktualizacja 27.01.2016 - 12:08
Redakcja: admin

4 lutego 2016 roku o godz. 18.00 w Księgarni Zła Buka (Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Papier bije piksele. Spotkanie z albumami fotograficznymi” pod tytułem „Przemiany portretu na przestrzeni stuleci: Wilhelm von Blandowski, Zofia Nasierowska, Wojciech Plewiński”. Tematem spotkania będą fotograficzne portrety przedstawiające zarówno zwykłych ludzi, tworzone na potrzeby albumu rodzinnego, jak i wizerunki osób znanych czy gwiazd, kolekcjonowane przez fanów. Spotkanie będzie dotyczyć konwencji, strategii artystycznych, pozowania, twarzy i wyobrażeń.

Inicjatywa skierowana jest do fotografów, projektantów książek i wszystkich entuzjastów fotografii. Organizatorzy zachęcają uczestników do przynoszenia własnych albumów i dzielenia się swoimi fotograficznymi fascynacjami, niekoniecznie związanymi z motywem przewodnim spotkania.

Organizatorem spotkania jest Fundacja dla Filmu i Fotografii, której członkinią jest dr Justyna Budzik, pracownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Filmie na Wydziale Filologicznym UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/events/1091134184243086.