Konferencja prasowa dotycząca 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

27.07.2018 - 10:05 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W poniedziałek 30 lipca 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona 3. Śląskiemu Festiwalowi Nauki – jednemu z największych w regionie wydarzeń popularyzujących naukę.

Najbliższa edycja festiwalu, którego organizatorami są śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice, odbywać się będzie od 11 do 14 stycznia 2019 roku. Podczas wydarzenia nauczyciele akademiccy, pracownicy nauki, opiekunowie i członkowie kół naukowych, studenci i doktoranci, a także zaproszeni goście zaprezentują swoje pasje, zainteresowania naukowe oraz osiągnięcia.

Tematem przewodnim 3. edycji ŚFN będzie energia. Organizatorzy przygotują także specjalną strefę kosmiczną współtworzoną przez jednostki naukowe, instytucje, organizacje i firmy zajmujące się szeroko rozumianą branżą kosmiczną. Nie zabraknie ponadto cieszących się popularnością podczas wcześniejszych edycji festiwalu stref: dziecięcej, sportowej i e-sportowej. Wydarzeniem otwierającym będzie 9. edycja „Nocy Biologów 2019”.

Uczestnicy konferencji prasowej siedzący przy stole
Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Podczas konferencji prasowej zaprezentowane zostały stanowiska pokazowe przygotowane przez przedstawicieli uczelni współorganizujących festiwal, na których zobaczyć było można między innymi: narzędzia służące do pobierania odcisków palców, generator Van de Graaffa, tzw. świecące luminofory czy stoisko kuchni molekularnej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Politechniki Śląskiej: prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prorektor SUM ds. rozwoju i promocji uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor PŚ ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Tomasz Trawiński, a także wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun oraz wicemarszałek województwa śląskiego dr Michał Gramatyka.

Dzieci stojące przy stoisku Koła Naukowego Kryminalistyki "Veritas"
Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.