Konferencja pt. „European Association for International Education”

18.09.2018 - 09:56 aktualizacja 18.09.2018 - 09:56
Redakcja: admin

Od 11 do 14 września 2018 roku przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w konferencji „European Association for International Education” (EAIE) – największej w Europie konferencji branżowej dotyczącej szkolnictwa wyższego. Tegoroczna 30. edycja wydarzenia odbyła się w Genewie (Szwajcaria) i zgromadziła ponad 5 tysięcy uczestników związanych z internacjonalizacją szkolnictwa wyższego – od pracowników naukowych przez specjalistów ds. współpracy zagranicznej po agencje państwowe i organizacje zaangażowane w proces umiędzynarodowienia.

Podczas targów edukacyjnych, które towarzyszyły konferencji, Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprezentował swoją ofertę na stoisku „Ready, Study, GO! Poland”, przygotowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Przedstawiciele uniwersytetu wzięli też udział w spotkaniach z uczelniami partnerskimi z Hiszpanii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii i Tajwanu, mających na celu wzmocnienie istniejącej współpracy oraz nawiązanie nowych kontaktów. Ponadto w ramach konferencji EAIE, zorganizowane zostały warsztaty i spotkania poświęcone tematom związanym ze szkolnictwem wyższym, internacjonalizacją oraz programami wymiany akademickiej.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w wydarzeniu uczestniczyli: Jarosław Gąsior – uczelniany koordynator programu Erasmus+ KA1HE oraz pracownicy Biura Programu Erasmus+ Marta Koziarz i Monika Ostrowska.