Konferencja pt. „Komunikowanie lokalno-regionalne w dobie społeczeństwa medialnego”

14.07.2016 - 09:13 aktualizacja 14.07.2016 - 09:13
Redakcja: admin

Od 24 do 25 listopada 2016 roku w Ustroniu odbywać się będzie konferencja pt. „Komunikowanie lokalno-regionalne w dobie społeczeństwa medialnego”, która poświęcona zostanie między innymi następującym kwestiom:

• media lokalne i regionalne w perspektywie teoretycznej,
  • krajobraz mediów lokalnych i regionalnych w Polsce i na świecie – studia empiryczne,
  • dziennikarstwo lokalne i regionalne w wymiarze teoretycznym i praktycznym,
  • rola nowych technologii w komunikowaniu lokalnym/regionalnym,
  • lokalne i regionalne komunikowanie polityczne,
  • rywalizacja polityczna w wymiarach lokalnym i regionalnym (np. wybory samorządowe),
  • media w polityce lokalnej/regionalnej,
  • publiczność mediów w wymiarze lokalnym i regionalnym,
  • wpływ mediów na społeczności w wymiarze lokalnym/regionalnym,
  • aspekty prawne/etyczne komunikowania (mediów) lokalnego/regionalnego,
  • komunikowanie perswazyjne (public relations, reklama, rzecznictwo prasowe itp.) w wymiarze lokalnym/regionalnym.

Zgłoszenia udziału w konferencji wraz ze streszczeniem referatu (150–200 słów) należy przesyłać do 15 października drogą elektroniczną na adres e-mail: zks@us.edu.pl. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.inpidz.us.edu.pl/node/15.

Organizatorami wydarzenia są Zakład Komunikacji Społecznej i Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.