Konferencja szkoleniowa pt. „Widzę – rozumiem – reaguję!”

16.10.2019 - 11:23 aktualizacja 18.12.2019 - 12:51
Redakcja: MJ

21 listopada 2019 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach odbędzie się konferencja szkoleniowa w zakresie edukacji antydyskryminacyjnej „Widzę – rozumiem – reaguję!”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jesteśmy dla Was, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy dotyczącej edukacji antydyskryminacyjnej, przeszkolenie grupy nauczycieli z katowickich placówek oświatowych oraz zachęcenie ich do wdrożenia gotowego scenariusza i przeprowadzenia własnych zajęć w szkole.

Wśród prelegentów znajdują się naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego: dr hab. Aleksandra Wentkowska, dr Marcin Moroń, mgr Agnieszka Skorupa oraz dr Michał Brol. W programie zaplanowano również prezentację projektu „Widzę – rozumiem – reaguję! Edukacja antydyskryminacyjna z zastosowaniem metody psychologicznej pracy z filmem”. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikaty oraz materiały szkoleniowe (w tym scenariusz, który ułatwi im przeprowadzenie zajęć we własnej szkole).

Współorganizatorem jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Program konferencji dostępny jest na stronie: www.womkat.edu.pl.