Kształcenie w czasie zagrożenia koronawirusem

13.03.2020 - 10:35 aktualizacja 13.03.2020 - 12:31
Redakcja: AJS

Drodzy Studenci, Doktoranci, Nauczyciele, Pracownicy

Znaleźliśmy się w sytuacji wyjątkowej. Zagrożenie koronawirusem pozbawiło nas możliwości odbywania codziennych zajęć dydaktycznych. Wiedza o powadze zagrożenia i mądra troska o nasze zdrowie wymagają powstrzymania się od kontaktów bezpośrednich. Nie znaczy to jednak, że kształcenie uniwersyteckie przestanie działać na czas epidemii.

Prowadzimy intensywne prace nad przygotowaniem narzędzi do kształcenia zdalnego. Już niebawem uruchomimy specjalną stronę poświęconą dydaktyce w czasie zagrożenia koronawirusem. Znajdziecie tam Państwo informacje o sposobie prowadzenia zajęć w sposób zdalny, opis pożytecznych narzędzi e-learningowych oraz niezbędne informacje o bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem. Proszę, sprawdzajcie systematycznie pojawiające się tam informacje.

Koleżanki i kolegów, nauczycieli akademickich, proszę o kontakt mailowy ze studentami. To ważne, aby w tym trudnym czasie wiedzieli, że nadal tworzymy wspólnotę – akademicką i ludzką.

W ciągu najbliższego tygodnia wypracujemy formy kształcenia zdalnego i przedstawimy narzędzia, które pozwolą przenieść większość naszych zajęć w przestrzeń wirtualną. Ci z nas, którzy są biegli w używaniu takich technik, mogą czynić to od razu. Każdy sposób, który pozwoli nam kontynuować kształcenie z jak najmniejszą stratą dla studentów jest dobry.

Właśnie dlatego, że jesteśmy odosobnieni, bądźmy teraz bardziej razem.

prof. dr hab. Ryszard Koziołek
prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytet Śląski w Katowicach