DIGI-PROF - Transparent Assessment for Online Learning by Digitally Competent Professors

ERASMUS plus. Zmienia życie, otwiera umysły

Finansowanie: Komisja Europejska w ramach programu ERASMUS+

Wartość projektu: 295 944,00 EUR

Dofinansowanie dla UŚ: 37 354,00 EUR

Okres realizacji: od 01.01.2022 do 31.12.2024

Celem projektu DIGI – PROF jest wspieranie nauczycieli i instytucji szkolnictwa wyższego w projektowaniu i wdrażaniu przejrzystej oceny uczenia się online oraz uznawaniu efektów uczenia się poprzez proponowanie metodologii, wytycznych, praktycznych narzędzi i materiałów szkoleniowych w celu rozwijania ich kompetencji cyfrowych.

Cel projektu zostanie realizowany poprzez:

– przygotowanie wskazówek metodologicznych, narzędzi i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli,

– rozwinięcie kompetencji nauczycieli w zakresie oceny cyfrowej,

– przygotowanie wytycznych dla instytucji szkolnictwa wyższego w celu wdrożenia przejrzystej oceny efektów uczenia się dla uczenia się online i blended learning,

– zaprojektowanie programów nauczania online i blended learning dla instytucji konsorcjum, uwzględniając przejrzystą ocenę i wzajemne uznawanie efektów uczenia się.

Szczegółowe informacje: https://eden-europe.eu/digi-prof/