List naukowców do Komisji Europejskiej w sprawie budowy muru na granicy polsko-białoruskiej

10.02.2022 - 10:38 aktualizacja 13.04.2022 - 10:21
Redakcja: OO
Tagi: komunikaty

Już blisko 1600 naukowców z całego świata, w tym z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wystosowało list otwarty do Komisji Europejskiej w sprawie budowy muru na granicy polsko-białoruskiej.

„Jako naukowcy i eksperci zajmujący się ochroną i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego, apelujemy do Komisji Europejskiej o podjęcie wszelkich możliwych kroków w celu natychmiastowego wstrzymania budowy muru na polsko-białoruskiej granicy do czasu przeprowadzenia zgodnej z prawem UE i wymogami ochrony przyrody oceny oddziaływania tego przedsięwzięcia na spójność sieci Natura 2000 i takiego zaprojektowania tej inwestycji, aby w jak najmniejszym stopniu wpływała na cenne gatunki i siedliska przyrodnicze”.

Pełna treść listu dostępna jest na stronie: naukadlaprzyrody.pl.

Polska Agencja Prasowa o liście naukowców: naukawpolsce.pl.

pióro leżące na notatniku/fountain pen on a notebook