Mgr Katarzyna Bańka gościem specjalnym „Koncertu Kochanowskiego”

22.04.2016 - 10:40 aktualizacja 22.04.2016 - 10:40
Redakcja: admin

14 kwietnia 2016 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbyła się III edycja „Koncertu Kochanowskiego”. W koncercie wystąpiła uzdolniona muzycznie i aktorsko młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach oraz absolwenci tej placówki: Katarzyna Kierznowska, Zuzanna Łukawska, Jakub Daniluk, Alicja Brożyńska, Anna Nowakowska, Filip Mierzwa, Paulina Ulbrich, Marcin Dalibor, Emilia Kawka, Kamil Pasternok, Michalina Kubica, Maciej Wojtyczka, Agnieszka Kochanek, Katarzyna Seifried i Daniel Tkocz. W programie wydarzenia zaplanowano także między innymi występ zespołu muzycznego „Zgrani fest”, którego opiekunem artystycznym jest Justyna Kramorz – dyrektor Centrum Kultury Śląskiej.

Gościem specjalnym koncertu była mgr Katarzyna Bańka – wykładowca języka chińskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego, która zaprezentowała utwory muzyczne w języku chińskim.

List intencyjny w sprawie współpracy Uniwersytetu Śląskiego z Miastem Świętochłowice i Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach został podpisany 15 lutego 2016 roku.