Benefis Egidy. 50 lat studenckiego radia UŚ

20.11.2019 - 18:37, aktualizacja 21.11.2019 - 09:53
Redakcja: AJS

W tym roku Studenckie Studio Radiowe Egida obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. Rozgłośnia Uniwersytetu Śląskiego jest jedną z najstarszych w kraju – funkcjonuje nieprzerwanie od 1969 roku, umożliwiając studentom rozwój dziennikarskich umiejętności. Wielu znanych dziś radiowców, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, a także pracowników mediów rozpoczynało swoją karierę właśnie w tym radiu.
Wydarzeniem wieńczącym obchody jubileuszu był benefis zorganizowany 16 listopada 2019 roku w katowickim Kinoteatrze Rialto. Spotkanie stanowiło okazję do wspomnień, odnowienia dawnych znajomości i przyjaźni. Zaproszeni goście dzieli się opowieściami i anegdotami związanymi z radiem, premierę miał również film poświęcony studenckiej rozgłośni. Wydarzenie uświetnił koncert Błażeja Króla.