Briefing prasowy zapowiadający ŚFN KATOWICE i weekend otwarcia EMNK 2024

22.11.2023 - 15:07, aktualizacja 22.11.2023 - 16:02
Redakcja: OO

22 listopada 2023 roku  w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbył się briefing prasowy zapowiadający 7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE oraz weekend otwarcia Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w tym widowisko naukowo-muzyczne KATOPOLIS.

Już 9 grudnia otworzymy oficjalnie obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W weekend otwarcia odbędzie się KATOPOLIS – niesamowite widowisko naukowo-muzyczne, które przygotowują m.in. twórczynie i twórcy związani ze środowiskiem akademickim, w tym m.in.: naukowczynie i naukowcy z katowickich uczelni, aktorki i aktorzy teatrów z regionu oraz artystki i artyści polskiej sceny muzycznej, uczelniane chóry i zespoły muzyczne, a także 7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, czyli jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce i Europie. Weekend otwarcia odbędzie się 9–11 grudnia 2023 roku.

Podczas briefingu przedstawiono program i największe atrakcje 7. ŚFN KATOWICE, opowiedziano o Śląskiej Nagrodzie Naukowej, a także o widowisku naukowo-muzycznym KATOPOLIS oraz przeznaczeniu środków uzyskanych ze sprzedaży biletów na to wydarzenie.

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Województwo Śląskie i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (współgospodarze), a także Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie.