Debata nt. sytuacji w domach pomocy społecznej w czasie pandemii

05.08.2020 - 15:19, aktualizacja 05.08.2020 - 15:27
Redakcja: OO

23 lipca 2020 roku odbyła się debata online nt. sytuacji w domach pomocy społecznej w czasie pandemii koronawirusa. Uczestnicy spotkania zastanawiali się, w jaki sposób społeczność akademicka może pomóc mieszkańcom domów pomocy społecznej, jakie problemy wyniknęły w trakcie pandemii, a także czy przygotowanie pracowników na kierunkach socjalnych i pedagogicznych było wystarczające oraz czy w obecnej sytuacji należy zmienić lub poszerzyć ścieżkę przygotowania do zawodu.

W dyskusji w roli eksperta wzięła udział dr Ewa Leśniak- Berek, prof. UŚ, zastępca dyrektora kierunków: polityki miejskie i doradztwo publiczne, praca socjalna, socjologia. Spotkanie poprowadziła dr Dorota Prysak z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ, która od lat współpracuje z domami opieki społecznej.