Debata „Uniwersytet – jak bardzo – Śląski”

03.04.2024 - 10:38, aktualizacja 11.04.2024 - 11:47
Redakcja: OO

26 marca 2024 roku na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbyła się debata „Uniwersytet – jak bardzo – Śląski”, w której uczestniczyli kandydatka i kandydaci na rektora UŚ w kadencji 2024–2028: prof. Iwona Loewe, prof. Jacek Barcik oraz prof. Ryszard Koziołek.

Kandydaci zmierzyli się z pytaniami o misję Uniwersytetu Śląskiego w regionie, w województwie śląskim, na Śląsku, możliwość otwarcia studiów śląskich, utworzenia lektoratu języka śląskiego i współkierowania procesami powstawania programów edukacji śląskiej.

Debata organizowana była wraz z ukonstytuowaną w grudniu 2023 roku Radą Języka Śląskiego, w skład której wchodzą także wykładowczynie i wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego.

Materiał filmowy