Festiwal Game Music Fest 2024

30.04.2024 - 14:39, aktualizacja 30.04.2024 - 14:39
Redakcja: wc-a

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2024 roku odbywał się trzydniowy, pełen emocji i wrażeń interdyscyplinarny festiwal GAME MUSIC FEST poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Partnerem wydarzenia było Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024.

Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. We współpracę zaangażowany był również Instytut Informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego

W programie festiwalu znalazły się m.in poniższe wydarzenia.

• 19 kwietnia

Spektakularny koncert muzyki elektronicznej w Planetarium – Śląskim Parku Nauki, gdzie koncertowi towarzyszyła wystawa „Aliaż sztuki i technologii” przygotowana przez studentów z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego.

• 20 kwietnia

Wyjątkowy i niezapomniany GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku, gdzie oprawę graficzną do koncertu muzyki z gier, w wykonaniu artystów Filharmonii Śląskiej, stworzyli studenci i studentki kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

• 21 kwietnia

Game Music Discussion Panel w Keywords Studios w Katowicach z udziałem ekspertów i ludzi z branży gamedev – sound design oraz wernisaż prac dyplomowych absolwentów Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także koncert muzyki filmowej, wykorzystywanej w grach w Filharmonii Śląskiej.

Wydarzeniem poprzedzającym festiwal był Game Music Fest – in PROGRESS,  który odbył się 12 kwietnia na Zamku w Cieszynie, gdzie zaprezentowano prace studentów kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Zaskakiwały one kreatywnością i innowacyjnością.

Niezapomnianym elementem wieczoru był koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów z Filharmonii Śląskiej, który przeniósł nas w świat nawiązań do ikon popkultury i śląskich motywów, między innymi podczas wykonywania Symfonii Industrialnej Adama Wesołowskiego.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, współfinansowane przez Województwo Śląskie.

Game Music Fest 2024 | Materiały Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji US i Filharmonii Śląskiej