Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

15.10.2024 - 10:38, aktualizacja 15.10.2024 - 10:38
Redakcja: PK

9 października 2024 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydarzenie to odbyło się na Wydziale Nauk Społecznych, gdzie Słuchacze wypełnili aulę do ostatniego miejsca. Inaugurację poprowadziła nowa Koordynatorka UTW – dr Kornelia Batko, prof. UŚ. W pierwszych słowach podziękowała ustępującej Koordynatorce – dr Monice Sulik oraz przywitała seniorów i znakomitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością a byli to m.in.:

• Prorektorka ds. Nauki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ,
  • Wiceprezydent Miasta Katowice – Jarosław Makowski,
  • Dyrektorka Uniwersytetu Otwartego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Izabela Staszewska-Ferens,
  • Wieloletnia kierowniczka UTW w UŚ oraz przez ostatnie 5 lat Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Katowice ds. seniorów w mieście Katowice – dr Helena Hrapkiewicz,
  • Duszpasterz Katowickich Studentów Seniorów – ks. dr Stanisław Puchała,
  • Przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – nadkom. Tomasz Bratek.

Każda z tych osób zabrała głos, a w swoich przemowach wyrazili podziw dla seniorów, że są tak aktywną grupą społeczną oraz życzyli Słuchaczom UTW dużo sił i energii, aby nadal czerpali z zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak najwięcej oraz żeby zarażali wszystkich wokół swoją radością, uśmiechem i pozytywnym podejściem do życia.

Wykład Inauguracyjny wygłosiła Prorektorka ds. Nauki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ, a temat wykładu brzmiał niezwykle interesująco: „Czy trzeba zrozumieć, żeby wierzyć? Refleksja o teoriach spiskowych”. Po wykładzie przenieśliśmy seniorów w świat muzyki klasycznej, a to wszystko za sprawą występu grupy Somnium Quartet.

Życzymy wszystkim seniorom cudownego roku w murach Uniwersytetu Śląskiego, niech ten czas będzie pełen nowych inspiracji, odkryć i satysfakcji z nauki.

Życzymy, aby każdy wykład, warsztat czy spotkanie przyczyniały się do rozwoju pasji, poszerzania horyzontów i nawiązywania wartościowych relacji. Niech te wspólne chwile będą źródłem radości, energii i motywacji do dalszego działania.

Niech nadchodzący rok akademicki przyniesie Państwu wiele osobistych sukcesów, zdrowia oraz uśmiechu na co dzień!