IV seminarium naukowe pt. „Język w mediach”

18.12.2019 - 12:34, aktualizacja 19.12.2019 - 09:40
Redakcja: OO

IV seminarium naukowe pt. „Język w mediach”, organizowane przez sekcję Język w mediach Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (PTKS), odbyło się 6 grudnia 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Tegoroczne spotkanie dotyczyło zagadnienia multimodalności oraz badań nad komiksem. Cykl seminariów skupia naukowców z całej Polski wokół prezentacji metod badawczych oraz przedmiotu badań, jakim jest dyskurs medialny. Spotkania stanowią przestrzeń przedstawienia badań mediolingwistycznych i transdyscyplinarnych, dotyczących właściwości i funkcjonowania przekazu medialnego. Organizatorem seminarium jest dr hab. Danuta Kępa-Figura, prof. UMCS, kierownik sekcji Język w mediach PTKS, natomiast współorganizatorem ze strony Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego była dr Magdalena Ślawska.