Obchody 100. rocznicy urodzin prof. Józefa Nowackiego

13.11.2023 - 13:19, aktualizacja 13.11.2023 - 14:18
Redakcja: K.S

8 listopada 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyły się obchody 100. rocznicy urodzin prof. Józefa Nowakowskiego. Temat spotkania brzmiał: „Między teorią prawa a ideologią”.

Prof. Józef Nowakowski związał się z Uniwersytetem Śląskim w połowie lat 70., obejmując funkcję kierownika Katedry Teorii Państwa i Prawa, którą pełnił do 2002 roku. Był również dziekanem Wydziału Prawa i Administracji UŚ, a przez wiele lat także przewodniczącym Rady Wydawniczej UŚ. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność naukową, uhonorowany został także odznaczeniami państwowymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim. W 1993 roku otrzymał również Medal Komisji Edukacji Narodowej.

W wydarzeniu udział wzięli: prof. dr hab. Tomasz Gizbert-Studnicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jerzy Zajadło z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Marek Zirk-Sadowski z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prof. dr hab. Leszek Leszczyński z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Spotkanie poprowadził dr hab. Sławomir Tkacz, prof. UŚ z Wydziału Prawa i Administracji UŚ.