Otwarcie centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE

27.02.2024 - 14:41, aktualizacja 29.02.2024 - 10:36
Redakcja: OO

We wtorek 27 lutego 2024 roku odbyło się oficjalne otwarcie centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE, którego siedziba znajduje się w Katowicach przy ulicy Bankowej 5. Centrum jest miejscem wspierania inicjatyw związanych z prototypowaniem i animowaniem różnorodnych przedsięwzięć Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zwłaszcza w zakresie współpracy z otoczeniem akademickim, społecznym i gospodarczym.

Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020, Oś Priorytetowa I Nowoczesna Gospodarka, Działanie 1.4 Wsparcie ekosystemu innowacji poddziałanie: 1.4.2. Wsparcie regionalnych oraz lokalnych centrów kreatywności i innowacji. Projekt zakończył się z końcem 2023 roku z dofinansowaniem w wysokości ponad 25 mln złotych.

Logotypy: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, województwo śląskie, Unia Europejska