Podsumowanie | III Międzynarodowa Konferencja na temat Giełkotu

07.02.2024 - 11:04, aktualizacja 07.02.2024 - 11:04
Redakcja: OO

III Międzynarodowa Konferencja na temat Giełkotu (The 3rd World Conference on Cluttering) odbyła się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W wydarzeniu wzięli udział praktycy i teoretycy specjalizujący się w zaburzeniach płynności mowy, którzy reprezentowali zarówno krajowe, jak i zagraniczne ośrodki naukowo-badawcze. Wśród gości znaleźli się eksperci i ekspertki z Australii, Francji, Izraela, Holandii, Litwy, Polski, Niemiec, Norwegii, Turcji, USA, Węgier i Wielkiej Brytanii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele i przedstawicielki śląskiego ośrodka logopedycznego.

Z okazji konferencji powstał plakat promujący podstawową wiedzę o giełkocie. Materiał jest dostępny po angielsku, niemiecku, polsku i słowacku na stronie konferencji. Aktualnie trwają także prace nad wersjami chińską i hiszpańską.

Nagranie podsumowujące konferencję