Podsumowanie projektu Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr

25.10.2022 - 12:03, aktualizacja 02.01.2023 - 10:46
Redakcja: AJS

Opracowanie koncepcji rozwoju kluczowych kompetencji kadry sektora nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce to cel projektu „Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr – think tank ds. rozwoju kluczowych kompetencji kadr przyszłości dla polskiej nauki”. Jego realizacja ma służyć wzmocnieniu pozycji rodzimych uczelni na arenie międzynarodowej.

Inicjatorem przedsięwzięcia było Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr Uniwersytetu Śląskiego. W ramach projektu opracowane zostało specjalne narzędzie, dzięki któremu na dziesięciu wybranych uczelniach prowadzone są obecnie badania kluczowych kompetencji pracowników.

Dwudniowa konferencja podsumowująca projekt odbyła się 24 i 25 października 2022 roku na Uniwersytecie Śląskim. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci środowiska badaczy oraz pracownicy wsparcia administracyjnego z polskich uczelni badawczych.