Prof. Michael C. Mackey doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

30.11.2022 - 14:32, aktualizacja 30.11.2022 - 16:23
Redakcja: AJS

Ceremonia nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego prof. Michaelowi C. Mackeyowi odbyła się 29 listopada 2022 roku w rektoracie uczelni. Po raz pierwszy uroczystość tego typu została zrealizowana w formule hybrydowej. Nadanie tytułu miało miejsce podczas posiedzenia Senatu uczelni, a prof. Michael C. Mackey był obecny online.

Prof. Michael C. Mackey to emerytowany profesor fizjologii i dyrektor Centre for Applied Mathematics in Bioscience and Medicine McGill University w Montrealu. Naukowiec jest członkiem honorowym Royal Society of Canada, American Physical Society, Society for Industrial and Applied Mathematics oraz Society for Mathematical Biology, doktorem honoris causa l’Université Claude Bernard Lyon 1. Prof. Michael C. Mackey to jeden z najwybitniejszych na świecie specjalistów z zakresu biologii matematycznej. Wniósł ogromny wkład w rozwój badań interdyscyplinarnych łączących matematykę, fizykę, biologię i medycynę.

Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego został przyznany mu uchwałą Senatu Uniwersytetu Śląskiego w październiku 2019 roku.