Rektor UŚ z tytułem „Promotora Polski” | Europejski Kongres Gospodarczy 2023

27.04.2023 - 11:39, aktualizacja 14.06.2023 - 16:18
Redakcja: OO

Od 24 do 26 kwietnia 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywał się Europejski Kongres Gospodarczy – największa impreza biznesowa w Europie Centralnej.

W programie znalazły się liczne debaty, prezentacje i spotkania, również z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W panelu „Katowice – Europejskie Miasto Nauki” uczestniczyli rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, adw. Magdalena Stryja z Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz dr Anna Budzanowska z Wydziału Nauk Społecznych UŚ, natomiast w sesji „Zasoby wodne” wziął udział dyrektor Śląskiego Centrum Wody UŚ dr hab. Andrzej Woźnica, prof. UŚ.

Drugiego dnia kongresu wręczono tytuły „Promotora Polski”. Jednym z laureatów został rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Wyróżnieniem tym są honorowane osoby, które poprzez swoje dokonania i zaangażowanie na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju.

Wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu było Europejskie Forum Młodych Liderów, w którym udział wzięło 250 młodych aktywistów z całej Europy oraz studenci regionalnych uczelni. Partnerem instytucjonalnym forum był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym dostępne było także stoisko Europejskiego Miasta Nauki, przygotowane przez Uniwersytet Śląski.