O wyzwaniach związanych z przyjmowaniem cudzoziemców – prof. Barbara Mikołajczyk | Scena Premier Naukowych

04.03.2022 - 16:05, aktualizacja 17.07.2023 - 22:13
Redakcja: K.S

3 marca 2022 roku miała miejsce odsłona 17. już Sceny Premier Naukowych. Gościem wieczoru była prof. dr hab. Barbara Mikołajczyk, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Temat spotkania był niezwykle istotny zarówno ze względu na dramat rozgrywający się za naszą wschodnią granicą, jak i wyzwania, z jakimi nieuchronnie będziemy się musieli wkrótce mierzyć. Choć Polacy wydają się celująco zdawać egzamin z człowieczeństwa poprzez okazywaną pomoc wobec uchodźców z Ukrainy, wszyscy przewidujemy, że prawdziwy sprawdzian jest być może dopiero przed nami.

Minione spotkanie z cyklu Sceny Premier Naukowych było okazją do rozmowy ze specjalistką o prawdopodobnych scenariuszach na najbliższą przyszłość, potencjalnych problemach oraz ich możliwych rozwiązaniach.

Materiał stanowi wiarygodne źródło informacji o zmaganiach toczących się na arenie prawa międzynarodowego i prawnej sytuacji ukraińskich uchodźców. Tym, którzy są zainteresowani poznaniem komentarza naszej ekspertki z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UŚ, polecamy niniejszy program dostępny tutaj.

Materiał filmowy