Sieciowe Centrum Nauki oraz Zielona Strefa Nauki | Briefing prasowy

30.06.2022 - 11:59, aktualizacja 30.06.2022 - 12:29
Redakcja: OO

„Zbudujmy Miasto Nauki” – pod takim hasłem 30 czerwca 2022 roku odbył się briefing prasowy z udziałem prezydenta Katowic dr. Marcina Krupy, rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka oraz pełnomocniczki rektora UŚ ds. Strefy Nauki Anety Moczkowskiej.

Podczas spotkania po raz pierwszy przybliżono ideę Sieciowego Centrum Nauki oraz Zielonej Strefy Nauki – inicjatyw związanych z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Briefing poprzedził panel dyskusyjny „Designing the City of Science – what can the university give to the city? Science as a transformation tool” („Projektowanie Miasta Nauki – co uniwersytet może dać miastu? Nauka jako narzędzie transformacji”), odbywający się w ramach trwającego Światowego Forum Miejskiego (WUF11). W panelu udział wzięli: rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prezydent Katowic dr Marcin Krupa, przewodniczący EuroScience prof. Michael Matlosz, rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, a także Belinda Tato (Harvard University Graduate School of Design) i Christine Wergeland Sørbye (Oslo Science City).