Spotkanie w ramach projektu „Wspieranie procesów konsolidacji uczelni”

02.02.2023 - 10:35, aktualizacja 03.02.2023 - 13:56
Redakcja: OO

1 lutego 2023 roku przedstawiciele uczelni skupionych w Konsorcjum Akademickim Katowice Miasto Nauki gościli w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach projektu „Wspieranie procesów konsolidacji uczelni” odbyło się spotkanie zespołu ds. społecznej odpowiedzialności uczelni i akademickiego wizerunku Katowic.

Celem było m.in. podsumowanie dotychczasowych działań, a także wspólne opracowanie planu pracy na kolejne miesiące. Była to również okazja do integracji zespołu i wzajemne poznanie kompetencji oraz możliwości zaangażowania w projekt. W podzespołach prowadzono rozmowy m.in. o planowaniu komunikacji konsorcjum oraz Europejskiego Miasta Nauki 2024, o opracowaniu wytycznych dla przygotowania programu EMN 2024, o współpracy z otoczeniem zewnętrznym, a także o rozpoznawalności naszych działań na arenie międzynarodowej.

W skład Konsorcjum Akademickiego Katowice Miasto Nauki wchodzi siedem szkół wyższych: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.

Projekt „Wspieranie procesów konsolidacji uczelni” realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego,