„Subterra incognita – dyskretny urok podziemi | Scena Premier Naukowych”

17.03.2023 - 10:54, aktualizacja 18.07.2023 - 09:04
Redakcja: K.S

16 marca 2023 roku odbyła się 30. odsłona Sceny Premier Naukowych. Tym razem Ewa Niewiadomska spotkała się z gośćmi w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA, by porozmawiać o podziemiach w skali uniwersalnej, a także o historii Śląska, która od ponad dwóch stuleci opiera się na ścisłej relacji ze światem pod naszymi stopami.

Zaproszonymi gośćmi byli dr hab. Marta Tomczok, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego i dr Paweł Szeibel z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „Podziemia. Subterra incognita”, którą można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach od 17 do 26 marca 2023 roku. Spotkanie nosiło tytuł „Subterra incognita – dyskretny urok podziemi”.

Rozmowa była transmitowana na uniwersyteckim kanale YouTube, gdzie obejrzeć można także poprzednie odsłony z cyklu Sceny Premier Naukowych. Spotkanie było tłumaczone na Polski Język Migowy. Niestety z przyczyn technicznych transmisja została przerwana przed zakończeniem wydarzenia.

Materiał filmowy

Ikona tłumacza migowego