Wizyta ambasadora Hiszpanii na Uniwersytecie Śląskim

09.04.2024 - 11:26, aktualizacja 10.04.2024 - 14:36
Redakcja: PK

8 i 9 kwietnia 2024 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach był ambasador Hiszpanii w Polsce w latach 2017–2022 – D. Francisco Javier Sanabria Valderrama.

Podczas wizyty ambasador wygłosił wykład dla studentów kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji na temat wyzwań hiszpańskiej dyplomacji w trzeciej dekadzie XXI wieku. Jego prelekcja stanowiła niezwykle cenny wkład w rozwój wiedzy i zrozumienia zagadnień międzynarodowych.

Dodatkowo, w ramach przeprowadzonych warsztatów, ambasador w sposób praktyczny przedstawił ścieżkę kariery w hiszpańskiej dyplomacji, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą z przyszłymi dyplomatami.

Drugiego dnia swojej wizyty ambasador spotkał się z rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem oraz dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UŚ prof. dr. hab. Zenonem Gajdzicą

Warto także podkreślić, że w 2022 roku D. Francisco Javier Sanabria Valderram został uhonorowany Złotą Odznaką „Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego”, co świadczy o jego wyjątkowym wkładzie w rozwój naszej instytucji i współpracy międzynarodowej.