Wizyta Ministra Nauki na Uniwersytecie Śląskim

27.03.2024 - 14:24, aktualizacja 17.04.2024 - 11:20
Redakcja: OO

Minister Nauki Dariusz Wieczorek odwiedził 27 marca 2024 roku Uniwersytet Śląski. W Klubie Rawa, na poddaszu spinPLACE, spotkał się ze społecznością studencką i doktorancką uczelni województwa śląskiego.

W rozmowie z Ministrem Nauki poruszono kwestie dotyczące świadczeń socjalnych, rozwoju naukowego, pomocy psychologicznej, mobilności studenckiej, wykorzystania nowoczesnych technologii w szkolnictwie wyższym, statusu doktorantek i doktorantów oraz infrastruktury naukowo-dydaktycznej. Zgłoszone postulaty zostały także przekazane w formie pisemnej Ministrowi Nauki po zakończeniu spotkania.

Zgłoszone wcześniej postulaty były również przedmiotem rozmowy osób studiujących i kształcących się w szkole doktorskiej z rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem na spotkaniu 27 lutego 2024 roku. Wszystkie, które dotyczyły bezpośrednio funkcjonowania Uniwersytetu Śląskiego, zostały zebrane, a propozycje rozwiązań można znaleźć na stronie internetowej: us.edu.pl/student.

Po spotkaniu w Klubie Rawa, Minister Nauki spotkał się z rektorami uczelni województwa śląskiego, podczas którego głównym tematem rozmów była rola i potrzeby śląskich ośrodków naukowych oraz śląskiej nauki.