Wizyta przedstawicieli Kolegium ISM na Uniwersytecie Gdańskim

23.05.2023 - 12:41, aktualizacja 23.05.2023 - 12:47
Redakcja: OO

Od 15 do 16 maja 2023 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbywało się pierwsze seminarium poświęcone indywidualnemu podejściu do prowadzenia studiów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez dyrektorkę Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Edytę Sierkę, prof. UŚ oraz pełnomocnika rektora Uniwersytetu Gdańskiego ds. Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych prof. dr. hab. Sławomira Leśniaka.

Celem seminarium było omówienie kondycji i perspektyw rozwoju indywidualnego kształcenia międzydziedzinowego w Polsce. Uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w dyskusjach dotyczących m.in. organizacji dydaktyki międzydziedzinowej, indywidualnemu kształceniu nauczycieli, wpływu sztucznej inteligencji na tutoring, a także organizacji i funkcjonowania sekretariatu studiów międzydziedzinowych.