Wizyta studentów i studentek w Paryżu

08.12.2023 - 15:52, aktualizacja 08.12.2023 - 15:52
Redakcja: OO

Od 2 do 6 grudnia 2023 roku grupa 30 studentów i studentek kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego przebywała na wizycie studyjnej w Paryżu. W trakcie wizyty studenci i studentki odwiedzili m.in. Ambasadę RP w Paryżu, gdzie spotkali się z ministrem Wiesławem Tarką – zastępcą kierownika placówki, a także Polską Akademię Nauk, by porozmawiać z dr Magdaleną Sajdak – dyrektorką Stacji PAN w Paryżu. Studenci i studentki mieli również okazję do odwiedzenia siedziby UNESCO i spotkania z członkami Przedstawicielstwa RP przy UNESCO, a w Instytucie Polskim spotkali się z dyrektorką Joanną Wajdą. Na koniec wizyty odwiedzili Bibliotekę Polską w Paryżu, gdzie rozmawiali z prof. Kazimierzem Piotrem Zaleskim – dyrektorem Biblioteki Polskiej i prezesem Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego we Francji. W wizycie studyjnej wzięły również udział dr Renata Jankowska, prof. UŚ, dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz, prof. UŚ i dr Urszula Torbus.