Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego

17.09.2020 - 14:10, aktualizacja 17.09.2020 - 15:04
Redakcja: MJ

XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress) zakończyła się dużym sukcesem. Po raz pierwszy wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – spotkania odbywały się stacjonarnie i online. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W jednym z paneli pt. „Sprawiedliwa transformacja – inwestycje, rewitalizacja, finansowanie” udział wziął prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ. Uczestnicy rozmawiali na temat inwestycji mogących łagodzić skutki społeczno-gospodarczej transformacji tradycyjnych regionów przemysłowych, zarządzania terenami i obiektami poprzemysłowymi, a także finansowania projektów składających się na sprawiedliwą transformację. Retransmisję ze spotkania można zobaczyć na stronie: www.eecpoland.eu.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe spotkanie gospodarcze w Europie Centralnej, które stało się forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, a także ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju. Wydarzenie trwało od 2 do 4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

return to top