Za nami pierwsza edycja PlanszoFestu

11.10.2024 - 13:04, aktualizacja 11.10.2024 - 13:57
Redakcja: PK

To była prawdziwa uczta dla miłośników gier planszowych. 10 października, w godz. 9.00 do 19.00 spinPLACE zamienił się w centrum planszówkowej rozrywki, przyciągając ponad 800 uczestników! Na miłośników gier czekało prawie 130 tytułów – najlepszych światowych pozycji, które zafascynowały graczy w każdym wieku. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów, rodziny z dziećmi oraz mieszkańców regionu.

Pomysłodawczynią i organizatorką PlanszoFestu jest dr. Jooanna Mercik oraz jej zespół, w skład którego weszli studenci i studentki Uniwersytetu Śląskiego: Martyna Niedźwiedź, Hanna Rapacka, Piotr Sypek, Kacper Szwedo, Kamil Słota, Jakub Lora, Tomasz Soboń, Martyna Drząszcz, Przemysław Kowal, Karol Barski oraz Adam Orzeł.

Szczególne podziękowania należą się dr Magdalenie Christ prof. UŚ oraz grupie Odyseuszki – Sylwii Krzon, Klaudii Nowak, Julii Stachurze, Julii Dziadek, Natalii Mencer, Monice Ziętek, Basi Góreckiej i Sarze Piątek – które z ogromnym zaangażowaniem opiekowały się młodszymi uczestnikami wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, że to nie ostatnia edycja PlanszoFestu – do zobaczenia przy planszówkach w przyszłym roku!