Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zmieniamy Rawę! Proces prototypowania urbanistycznego

06.10.2022 - 16:36, aktualizacja 06.10.2022 - 17:22
Redakcja: AJS

Od 24 września wraz ze studentami i mieszkańcami Katowic realizujemy proces prototypowania urbanistycznego, którego efektem są rozwiązania w zakresie zmiany przestrzeni wokół Rawy.

Jednym z zamierzeń jest poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań miejskich, w tym stworzenie Zielonej Strefy Nauki, w której jest więcej natury, a mniej samochodów. Analizy możliwości przekształcenia śródmiejskiego odcinka doliny Rawy dokonało Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Inicjatywa związana jest z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

W czwartek 6 października odbyło się spotkanie stanowiące uzupełnienie procesu prototypowania. Uczestnicy usiedli do stołów rozstawionych na całej długości deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego, aby porozmawiać o zaproponowanych rozwiązaniach.

Proces prototypowania urbanistycznego trwa! Razem budujemy Miasto Nauki.

Prototypowanie okiem kamery

Opis alternatywny do wizualnej formy nagrania filmowego: logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, z lotu ptaka widać pracę nad rewitalizacją przestrzeni kampusu UŚ w Katowicach. 

Galeria zdjęć

return to top