Nabór na podyplomowe studia wiedzy o regionie w roku akademickim 2022/2023

29.06.2022 - 12:17 aktualizacja 29.06.2022 - 12:25
Redakcja: OO

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego prowadzi nabór na szóstą edycję dwusemestralnych, interdyscyplinarnych podyplomowych studiów z wiedzy o regionie w roku akademickim 2022/2023.

Co wyróżnia ten kierunek?

• interdyscyplinarność, różnorodność, wielodyscyplinowość,
  • Śląsk, Zagłębie, Żywiecczyzna, ziemia częstochowska,
  • wykłady, seminaria, wycieczki, gry i zabawy,
  • zajęcia akademickie i praktyczne sprawdzanie nabytych umiejętności,
  • nowe kompetencje, interesujące wiadomości, nowoczesne podejście,
  • możliwość dofinansowania studiów.

Poprzednie edycje studiów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – uczestniczyło w nich ponad 100 słuchaczy. Koszt studiów, dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy marszałkiem województwa śląskiego a Uniwersytetem Śląskim, został podzielony między Urząd Marszałkowski, daną gminę delegującą nauczyciela oraz uczestnika.

Nauczyciele uczący w szkołach na terenie naszego województwa mogą otrzymać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Nauczycieli, którzy chcą skorzystać z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego i gminy, prosimy o zwrócenie się do jednostki odpowiedzialnej w gminie za prowadzenie szkół i placówek edukacyjnych z zapytaniem, czy gmina jest w stanie przyjąć pomoc finansową Urzędu Marszałkowskiego, i przekazanie nam tej informacji wraz z dokumentami wymaganymi do przyjęcia na studia podyplomowe.

Nabór trwa do 23 września 2022 roku. Na studia można zapisać się online za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie studiów podyplomowych.

Fotoreportaże, raporty i minisprawozdania ze zjazdów poprzednich edycji znajdują się na profilu na Facebooku.

Uniwersytet Śląski
ul. Uniwersytecka 4
pokój A07
(sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00)