Author Book Award dla prof. Rafała Milacha

07.07.2022 - 12:42 aktualizacja 08.07.2022 - 14:35
Redakcja: K.S

Podczas 53. edycji festiwalu fotografii Les Rencontres de la photographie w Arles dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ ze Szkoły Filmowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymał główną nagrodę The Book Awards w kategorii Author Book Award za książkę fotograficzną pt. „Strajk”. Zwycięzcę ogłoszono 5 lipca 2022 roku.

Recontres d’Arles to największy festiwal fotografii na świecie. Powstał w 1970 roku, zdobywając na przestrzeni lat światową reputację. Podczas festiwalu prezentowanych jest ponad czterdzieści wystaw w wyjątkowych lokalizacjach przestrzeni miejskiej Arles.

W bieżącym roku do konkursu The Book Awards wpłynęło ponad 700 zgłoszeń z 34 krajów, z których jury zakwalifikowało 78 prac do konkursu głównego. Nagrody wręczono tylko w trzech kategoriach. Wyróżnienie, którą otrzymał dr. hab. Rafał Milach, prof. UŚ jest przyznawana za najlepszy autorski projekt współczesnej pracy fotograficznej.

„Strajk” to wizualny ślad protestów, które rozpoczęły się w całej Polsce 22 października 2020 roku i w różnych formach trwały przez kolejnych kilka miesięcy.

Nagrodzona książka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

otwarta książka na ciemnym tle / an open book against a dark background