Nagroda POP Science 2023: zgłoś swojego kandydata!

05.05.2023 - 09:28 aktualizacja 12.05.2023 - 11:21
Redakcja: wc-a
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Grafika POP Science 2023. Wszystkie informacje zawarte w treści wpisu

Do poniedziałku 29 maja można zgłaszać propozycje kandydatur do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2023. Wyróżnienie to przyznawane jest w wyniku otwartego konkursu osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w pięciu kategoriach.

Każdy może zgłosić swoje propozycje nominacji w następujących kategoriach:

• wideoblog,
• strona internetowa lub blog,
• podcast lub audycja radiowa,
• myśl globalnie, działaj lokalnie – środowisko akademickie,
• myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkańcy województwa śląskiego.

Dwie kategorie regionalne pozwalają na wyróżnienie tych osób, które upowszechniają wiedzę, korzystając z różnych kanałów komunikacyjnych i są przedstawicielem uczelni lub działają bez takiej afiliacji (np. w szkole, organizacji pozarządowej).

Nominowanych spośród zgłoszeń wyłoni jury powołane przez organizatora Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, natomiast zwycięzców poznamy w wyniku głosowania zaplanowanego na lato/jesień 2023 roku.

Formularze zgłoszeniowe do Nagrody POP Science 2023:

Nagroda POP Science zostanie wręczona po raz czwarty. Jest to jedna z trzech nagród przyznawanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Oprócz tej honorującej popularyzatorki i popularyzatorów nauki wręczane są Śląska Nagroda Naukowa za osiągnięcia naukowe oraz nagrody w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science.

Osobą kontaktową w sprawie nagrody POP Science jest jej koordynator – dr Michał Brol (e-mail: michal.brol@us.edu.pl).