Naukowcy z UŚ laureatami konkursu Fulbright Senior Award

15.03.2021 - 13:21 aktualizacja 19.04.2022 - 09:44
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Dwoje naukowców z Instytutu Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostało laureatami konkursu Fulbright Senior Award 2021–2022. Stypendia otrzymali prof. dr hab. Przemysław Marciniak oraz dr hab. Beata Nowacka, prof. UŚ. Rada Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta przyznała stypendium łącznie 10 osobom spośród 52 wnioskodawców.

Fulbright Senior Award to program stypendialny, który umożliwia pracownikom polskich instytucji akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucjach goszczących w USA. Udział w programie to niepowtarzalna okazja zdobycia nowych doświadczeń naukowych, a także nawiązania współpracy z amerykańskimi uczelniami w celu przeprowadzenia badań.

Lista laureatów

otwarta książka trzymana w dłoniach/open book in hands