Oszczędności i inwestycje – spotkanie z ekspertem

08.05.2017 - 12:43 aktualizacja 08.05.2017 - 12:43
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski wraz z Bankiem PKO BP SA prowadzi projekt edukacyjny pt. „Ekonomia na bank”, którego głównym celem jest wsparcie studentów UŚ w rozwijaniu umiejętności w zakresie ekonomii i finansów, w tym korzystania z instytucji, usług oraz narzędzi finansowych.

W ramach projektu we wtorek 9 maja 2017 roku odbędzie się spotkanie, podczas którego ekspert z banku objaśni meandry świata finansów i zdradzi tajniki strategii inwestycyjnych stosowanych przez finansistów. Wykład dotyczący pomnażania kapitału rozpocznie się o godz. 8.30 na Wydziale Prawa i Administracji (aula nr 1). Spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat najczęstszych błędów inwestycyjnych, uczestnicy dowiedzą się między innymi: dlaczego oszczędzanie to nie tylko odkładanie pieniędzy, ale także odpowiednie ich lokowanie, na czym polega dywersyfikacja inwestycji, czym kierować się, aby podjąć decyzję równoważącą ryzyko i zysk oraz czy inwestycje powinny zmieniać się w czasie.

Szczegółowe informacje na temat projektu „Ekonomia na bank” dostępne są na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl.