Piąta lekcja w ramach projektu „Ekonomia na bank”

18.04.2017 - 14:42 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski wraz z Bankiem PKO BP SA realizują projekt edukacyjny pt. „Ekonomia na bank”, którego głównym celem jest wsparcie studentów UŚ w rozwijaniu umiejętności w zakresie ekonomii i finansów, w tym korzystania z instytucji, usług oraz narzędzi finansowych. W ramach przedsięwzięcia raz w miesiącu na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl udostępniane są materiały (wideo, audio oraz artykuły) dotyczące jednego wybranego tematu z ekonomii i bankowości.

Najnowsza lekcja zatytułowana „Walet, mama, czy król” poświęcona jest zagadnieniom kredytów hipotecznych i mieszkaniowych. Uczestnicy projektu dowiedzą się z niej:

• co znaczy: zdolność kredytowa, rozdzielność oraz wspólnota majątkowa, zdolność do czynności prawnych, stałe źródła dochodu,
  • jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy kredytu hipotecznego i jak długo można spłacać taki kredyt,
  • dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu i w jakim zakresie,
  • z czym wiąże się wskaźnik LTV,
  • co wpływa na cenę kredytu (koszty, prowizje, WIBOR, RRSO).

Część merytoryczna lekcji została przygotowana przez ekspertów PKO BP zajmujących się kredytami hipotecznymi. W przypadku pytań uczestnicy mogą się skontaktować z nimi, pisząc na adres: Na.Bank.Eksperci@pkobp.pl.

Po zapoznaniu się z materiałem lekcji piątej można sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując test – Quiz 5.

Grafika promująca projekt zawierająca tytuł lekcji "Walet, mam czy król" oraz temat "Hipoteki"