Pierwsze spotkanie w ramach VI edycji Akademii Dyplomacji

Lokalizacja: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka
Redakcja: MJ
Logo Akademii Dyplomacji UŚ

VI edycja Akademii Dyplomacji rozpocznie się w sobotę 26 października 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11A). Wykład inauguracyjny wygłosi dr Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Funkcjonująca w ramach Uniwersytetu Otwartego UŚ Akademia Dyplomacji to inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego skierowana do polityków, urzędników, a także studentów zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną.

Grono wykładowców stanowią przedstawiciele między innymi takich instytucji, jak: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Regionalne Centrum Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Projekt Akademii Dyplomacji patronatem objęła Ambasada Francji w Polsce.