Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

10. Cieszyńska Noc Muzeów

19.05.2017 - 10:47 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W piątek 26 maja 2017 roku odbędzie się 10. Cieszyńska Noc Muzeów, w której przygotowanie podobnie jak w roku ubiegłym włączyły się cieszyńskie wydziały Uniwersytetu Śląskiego. Studenci i pracownicy Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Wydziału Artystycznego UŚ przygotowali szereg wydarzeń, adresowanych zarówno do najmłodszych, jak również dorosłych mieszkańców Cieszyna.

W Muzeum Śląska Cieszyńskiego (ul. Tadeusza Regera 6) warsztaty prowadzić będą studenci kierunku animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną. Zajęcia zorganizowane w ramach Nocy Twórczości Animatora – „Noc z Kopciuszkiem” odbędą się pod opieką mgr Jolanty Gisman-Stoch. Gry i zabawy z przeszłości poprowadzi dr Katarzyna Marcol oraz studenci pedagogiki, natomiast warsztaty makowe – mgr Jakub Staroń. W siedzibie muzeum odbędzie się również koncert Chóru Niemego UŚ oraz warsztaty z języka migowego prowadzone przez mgr Annę Wojtas-Rduch. W programie wydarzenia zaplanowano ponadto występy artystyczne w wykonaniu studentów i pracowników Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego. Folklor muzyczny Karpat zaprezentuje Międzywydziałowy Zespół Folkowy FolkUŚ pod kierunkiem dr Magdaleny Szyndler, natomiast dr Bogusław Jan Bemben wykona dwie baśnie muzyczne: „O młodzieńcu, który nie znał strachu” oraz „Alladyn”.

W Pracowni Dobrych Praktyk – UL Kultury (ul. Srebrna 1) zorganizowana zostanie wystawa prac studentek pracujących pod opieką dr Pauliny Poczętej z Zakładu Rysunku Instytutu Sztuki UŚ. Na cieszyńskim rynku studenci przeprowadzą warsztaty, wystawią spektakl uliczny oraz „Walc na rynku”. Na terenie Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się prezentacja fragmentów bajki muzycznej dla dzieci pt. „Tajna misja Bombika” pod kierunkiem dr Aleksandry Zeman z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ oraz ks. Bogusława Zemana SSP.

Łącznie w 18 wydarzeniach przygotowanych przez pracowników i studentów cieszyńskich wydziałów UŚ zaangażowanych jest blisko 90 osób.

Plakat wydarzenia z nazwą, datą i grafiką przedstawiającą fragment zamku

return to top