Badacze z Uniwersytetu Śląskiego otrzymali grant Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

04.09.2024 - 11:03 aktualizacja 05.09.2024 - 15:07
Redakcja: OO

Dr Dorota Prysak z Instytut Pedagogiki UŚ oraz dr Tomasz Kasprzak z Instytutu Socjologii UŚ otrzymali grant Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego pt. „Struktury niepewności: edukacja włączająca w krajach Europy Środkowo-Wschodniej”.

Badacze wspólnie z naukowcami z Czech, Węgier oraz Słowacji przybliżą uwarunkowania, zadania oraz wyzwania, jakie stoją przez edukacją włączającą w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4). Dodatkowo praktycznym wymiarem projektu badań jest wypracowanie modelu wspierania edukacji włączającej w państwach V4. Proponowane działania będą skierowane do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z krajów V4. Powstaną wieloaspektowe rekomendacje dla edukacji włączającej, opracowywane wspólnie przez uczestników projektu, łączące i promujące praktyki społeczne i edukacyjne.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 28 950 EUR. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie przedsięwzięcia: inclusiveeducation.us.edu.pl.

dr Dorota Prysak

Dr Dorota Prysak | fot. archiwum prywatne

dr Tomasz Kasprzak

Dr Tomasz Kasprzak | fot. archiwum prywatne